Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Dale Paul Melvin: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

Dale Paul Melvin, ABD Capitol Polisinin “şüpheli aracını” araştırmasından sonra Washington DC’deki ABD Yüksek Mahkemesi dışında gözaltına alınan Michiganlı bir adam. Capitol Polisi Twitter’da yaptığı açıklamada, ” 55 yaşındaki Melvin Kimball, Michigan’dan geliyor. Olay, 5 Ekim 2021 Salı sabahı meydana geldi.

Capitol Polisi, Melvin’in gözaltına alınmasından önce tweet attı, “First Street, NE boyunca Yüksek Mahkeme önünde şüpheli bir aracı araştırıyoruz. Lütfen bölgeden uzak durun.” Yüksek Mahkeme, polis soruştururken normal işine devam etti. Mahkemenin yeni oturumu 4 Ekim 2021 Pazartesi günü başladı. Mahkemenin kürtaj, silahlar ve dini haklar da dahil olmak üzere birçok önemli konuda dava açması bekleniyor.

ABD Capitol Polisi bir basın açıklamasında, Melvin’in bir polis memuruna itaat etmemesi ve saldırmakla suçlandığını söyledi. Polis, yaptığı açıklamada Melvin’in Yargıtay bölgesinden ayrılmayı reddettiğini söyledi. Basın açıklamasına göre, “Ağustos ayında aynı adam Capitol Kompleksine geldi ve açıklamalarda bulundu.” Bu olayla ilgili daha fazla ayrıntı hemen mevcut değildi.

Dale Paul Melvin hakkında bilmeniz gerekenler:

1. Capitol Polisi, Dale Melvin’in bir Polis Memuruna ‘Konuşma Zamanı Bitti’ Dedi
ABD Capitol Polis Şefi Yardımcısı Jason Bell, Melvin’in gözaltına alınmasından sonra düzenlediği basın toplantısında, Dale Melvin’in SUV’UNU saat 9: 30 civarında Yüksek Mahkemenin dışına “yasadışı olarak park ettiğini” söyledi. “Memurlarımız derhal cevap verdi. Adam konuşmayı reddetti, ”dedi Bell gazetecilere. Melvin “in etkisiyle bir açıklama yapan ‘Konuşma zamanı bitti. Bell, basın toplantısında yaptığı açıklamada, ” O sırada geri çekildik, kriz müzakere memurlarımız onunla konuşmaya çalıştı, adam konuşmayı reddediyordu ve yaklaşık 11: 00’de ekiplerimiz taşındı ve onu araçtan çıkardı ve tutukladı” dedi.

Bell’e göre, aracın içinde silah bulunamadı. Bell, ”Şu anda soruşturma altında ve hala aktif bir suç mahalli” dedi. Araçta bir şey bulunup bulunmadığı sorulduğunda Bell, “Bu hala aktif bir soruşturma. Şu anda hala aracı aktif olarak işliyoruz.”

Bell ve Capitol Polisi sözcüsü, soruşturmanın devam eden doğası nedeniyle basın toplantısında birçok soruyu cevaplamayı reddetti. Polis, Melvin hakkındaki basın açıklamasında, “Şüphelinin hayal kırıklığına uğradığı ortaya çıktı.”

NBC News’e göre, polis memurları gözaltına alınmadan önce Melvin’in suv’una bir flaş attı. Muhabirler ve Capitol çevresindeki diğerleri, Melvin tutuklanmadan önce yüksek sesle bir patlama duyduklarını bildirdi. New York Times Kongre muhabiri Emily Cochrane tweetledi, Capitol Polisi Kongre personeline, gerçekleşmeden önce kontrollü patlamaya karşı onları uyaran bir uyarı gönderdi.

“USCP, ABD Yüksek Mahkemesi Binasının önünde Şüpheli bir Aracı bozmaya hazırlanıyor. Bölgede yüksek bir patlama duyulabilir. Paniğe gerek yok, herhangi bir yaptırım Kongre Personel tarafından alınması gerekir,” uyarı ” dedi, Cochrane göre. Mesaj sabah 11’den hemen önce gönderildi.

Capitol Polis, bir haber bülteni, dedi, “Yetkililer, dikkatli bir bolluk dışarı alanı temizledi. USCP kriz olumsuzlama memurları şüpheliyle konuşmaya çalıştı, ancak konuşmayı reddetti. Yaklaşık 11: 00’de, bir SWAT ekibine benzeyen USCP Koruma ve Acil Müdahale Ekibi adamı suv’dan çekti.”

2. Kayıtlara Göre, Melvin’in Michigan’da Aile İçi Şiddet Suçlamasıyla Tutuklamaları, Engelli İken Motorlu Bir Aracı Çalıştırmayı ve Motorlu Bir Araçta Açık Sarhoş Edici Bulundurmayı İçeren Bir Suç Geçmişi Var
Melvin’in kendi Michigan eyaletinde 2000 yılına dayanan çeşitli suçlamalarla ilgili çok sayıda tutuklama içeren bir suç geçmişi var. Trafik suçlarıyla birlikte Melvin de 2007 yılında aile içi şiddet suçlamasıyla tutuklandı. Yaşadığı Michigan, St. Clair İlçesi dışında başka tutuklamalar olup olmadığı hemen bilinmiyordu.

St. Clair Bölge mahkemesi kayıtlarına göre, Mart 2000’de Melvin, engelli iken araba kullanmak ve sigortasız araba kullanmakla suçlandı. Suç DUI ücret, bir yıl sonra suçunu kabul etti. Ayrıca, bir motorlu taşıtta açık sarhoş edici maddelerle sürüş, hızlanma, arızalı bir far bulundurma, bölünmüş bir otoyolun yanlış geçişi ve emniyet kemeri ihlalleri nedeniyle kaydında tutuklamalar ve alıntılar var.

2007 Aile içi şiddet davasının detayları hemen ulaşılamadı. Melvin 20 Şubat 2007’de St. Clair County’de tutuklandı. Nisan 2007’de kabahat suçlamasını kabul etti. Bölge mahkemesi kayıtlarına göre 93 gün hapis ve altı ay denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı.

3. Melvin’in Facebook Sayfası, Muhafazakar ve Cumhuriyetçi Siyasete Verdiği Destekle İlgili Yayınları, TRUMP Yanlısı, Silah Yanlısı, Obama Karşıtı ve Clinton Karşıtı Mesajlar Ve Memlerle Birlikte Gösteriyor
Dale Melvin’in Facebook sayfası aslen Port Huron, Michigan’dan olduğunu ve Port Huron Lisesi’nden mezun olduğunu söylüyor. Ayrıca St. Clair Community College’da okudu ve şimdi Facebook sayfasına ve polisine göre Michigan, Kimball’da yaşıyor. Capitol Polisi tarafından sağlanan yaş ve doğum tarihine uyan Facebook’a göre 4 Eylül 1966’da doğdu.

Melvin, Ocak 2017’den bu yana Facebook sayfasında herhangi bir kamuya açık yayın yapmadı, ancak daha önce muhafazakarlar ve Cumhuriyetçilere destek de dahil olmak üzere birçok siyasi meme ve mesaj paylaştı. Facebook sayfasına göre, eski Başkan Donald Trump’ın Facebook sayfasını beğendi ve bir Trump destekçisi oldu. Ayrıca Trump yanlısı, Obama karşıtı, Clinton karşıtı ve silah yanlısı mesajları ifade eden memleri paylaştı. Ayrıca din hakkında sık sık yazılar yazdı. Melvin ayrıca sık sık askeri gazilere ve ABD Deniz Piyadeleri Birliği’ne destek verdiğini belirtti.

Temmuz 2016’da Melvin, “Tek istediğim bu” diyen Komik Muhafazakardan bir meme paylaştı ve “Obama: Gitti!; Sınırlar: Kapalı!; Dil: İngilizce! Kültür: ABD Anayasası ve Haklar Bildirgesi!; İlaçsız: Refahtan önce zorunlu ilaç taraması.” Ayrıca, “vatandaş olmayanlara” ve aynı zamanda dengeli bütçeye de bedava yok ” dedi! vergi reformu! kongre ve senatörler için dönem sınırları.”

Melvin said’in paylaştığı bir Haziran 2016 meme, bir Amerikan bayrağı gösterdi ve şu sözlerle geçti: “Tanrı’nın altında bir millet, Allah değil. Kabul edersen paylaş OoH-rah!!” Mart 2016’da eski Başkan Bill Clinton’ın bir memesini paylaştı ve “Hillary yerine diğer kadınları seçtim. Siz de olmalısınız.”

Ekim 2015’te “Obama’yı nasıl rahatsız edebilirim: 1″ diyen bir meme paylaştı. Silah sahibi ol, 2. Bir iş bul, 3. Anayasayı okuyun.” Eylül 2015’te yayınlanan bir Facebook yazısında Melvin, Hillary Clinton’ın hapiste olmasını istedi.

4. Melvin, Engellilik Yardımlarını Reddettikten Sonra 2018’de Sosyal Güvenlik İdaresi’ne Dava Açtı
Heavy tarafından elde edilen mahkeme kayıtlarına göre, Dale Melvin, Sosyal Güvenlik İdaresi’ne 2018’de Michigan federal mahkemesinde faydaları reddedildikten sonra dava açtı. Melvin ek güvenlik geliri ve maluliyet sigortası yardımları için başvurmuştu ve SSA tarafından reddedildi. Mahkeme belgelerine göre Melvin, yetkililerin “öznel ağrı şikayetlerini” dikkate almadığını, ancak Sosyal Güvenlik İdaresi’nin bir doktorun 2018’de sırt ağrısını tedavi etmek için ilaç reçete ettiğini ve Melvin’in “semptomlarının kontrol edildiğini” ifade ettiğini savundu. Bundan sonra meydana geldi.

Mahkeme belgelerine göre, bir doktor 2018’de Melvin’in “tüm ekstremitelerde tam güce sahip olduğunu ve servikal veya lomber omurgada hassasiyet olmadığını” tespit etti. Kayıtlara göre, ” Federal bir yargıç, Sosyal Güvenlik İdaresi’nin Şubat 2020’de Melvin’e sağlanan faydaları ve ek geliri reddetme kararını onayladı.

Mahkeme belgelerine göre Melvin, “liseyi bitirdi ve ısıtma ve soğutma çalışmaları için sertifika aldı” dedi. “Daha önce bir araba yıkama, malzeme işleyicisi ve lastik değiştiricide bakım işçisi olarak çalıştı. Mahkeme belgeleri, sırt, boyun ve solunum problemleri ve koroner hastalık nedeniyle sakatlık olduğunu iddia ediyor ”dedi.

5. Capitol Polisi, Melvin’i İçeren Yüksek Mahkeme Dışındaki Olayın Sebebinin Soruşturma Altında Olduğunu Söyledi
Capitol Emniyet Müdür Yardımcısı Bell, Melvin’in tutuklanmasının ardından düzenlediği basın toplantısında, “Tüm memurlarımıza minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Yargıtay görevlileri, bugün Kongre kampüsünü güvende tutmak için herkes olağanüstü bir iş yaptı. Polis, ” Olay sırasında Capitol ve Yargıtay binalarındaki faaliyetlerde herhangi bir aksaklık yaşanmadı” dedi.

Bell, “Bu hala aktif bir soruşturma. Şu anda motivasyonumuz yok.” Bell’e Melvin’in 6 Ocak’ta ABD Capitol’daki TRUMP yanlısı isyan sırasında Washington DC’de olup olmadığı soruldu ve “Bahsettiğim gibi hala araştırıyoruz ve şu anda bu konuda söyleyebileceğim tek şey bu.”

Melvin’in kendi adına konuşabilecek bir avukat tutup tutmadığı hemen belli değildi ve Heavy tarafından yorum için ulaşılamadı. Melvin’in ilk mahkemeye çıkışı ve gözaltında tutulduğu yerle ilgili ayrıntılar da hemen mevcut değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.