Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Dr. Joseph Ladapo’nun Karısı Brianna Ladapo: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

Dr. Joseph Ladapo Florida’nın yeni genel cerrahıdır. Ladapo’nun karısı Brianna Ladapo ve ailesi kim? Brianna Ladapo bir sağlık ve sağlık koçu, bir yazar ve üç çocuk annesidir. Joseph Ladapo bir keresinde Washington Post için karısı hakkında bir köşe yazısı yazdı ve kronik bir hastalık için tıbbi tedavi aradıklarını paylaştı.

Vali Ron DeSantis, Ladapo’yu 21 Eylül’de yeni devlet genel cerrahı olarak ilan etti ve bir basın açıklaması paylaştı. CBS News’e göre Ladapo bir basın toplantısında halk sağlığını savunduğunu, ancak “politika yapmanın bir yolu olarak korkuyu reddedeceğini” söyledi. Aşıların bir görev değil, bireysel bir karar olması gerektiğini ve devletin daha iyi bir diyet, egzersiz ve kilo verme gibi diğer sağlık önlemlerini destekleyeceğini söyledi. Daily Beast’e göre, ebeveynlerin çocuklarının okullarda maske takıp takmadıkları konusunda “tamamen takdir yetkisi” alacağını söyledi.

LinkedIn profiline göre Ladapo, sağlık ve zindelik koçu Brianna Ladapo ile evli. Desantis’in basın açıklamasında üç çocuğu olduğu paylaşıldı. Nijerya’da doğan Ladapo, beş yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti. Harvard Gazetesi’nin 2008’de bildirdiğine göre, babası Kuzey Carolina Merkez Üniversitesi’nde biyoloji öğreten bir mikrobiyolog.

1. Brianna Ladapo Bir Sağlık ve Sağlık Koçudur
Devletin Ladapo hakkındaki duyurusu karısına isim vermese de, Ladapo, Brianna Ladapo’yu Facebook sayfasında karısı olarak listeliyor. Brianna Ladapo’nun LinkedIn profiline göre, o bir sağlık ve sağlık koçu.

LinkedIn bu yolda son Derece yaratıcı ve dinamik İletişimi ile yenilikçi bir kuruluş dünya vatandaşların hayatlarını hisse senedi, umut ve değişim getirmek için ortak arayışında etkili tanıtım araçları içine orijinal fikirler ve kavramlar dönüştüren ilerici deneyimi on beş yıl içinde Profesyonel kendini anlatıyor:“.”

Eski bir Blogcu web sitesinde yazdığı bir biyografide Ladapo, “beslenme, sağlık ve bütünsel sağlık konusunda çok tutkulu olduğunu” paylaştı.”

2. New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eski bir İletişim Direktörüdür.
Hem Facebook hem de LinkedIn profillerine göre Ladapo, 2014 yılına kadar Nüfus Sağlığı Bölümünde çalıştığı NYU Tıp Fakültesi’nde eski iletişim direktörüdür.

Rolünü şu şekilde anlatıyor: “dph’nin NYUMC’DE ve ülke çapındaki diğer başarılı maliyet etkinliği grupları arasında varlığını kurmaya odaklanan özgün, agresif bir iletişim stratejisi tasarlayın ve uygulayın. DPH hekim-araştırmacılarının kendi alanlarında uzman olarak kurulmasını kolaylaştırmak ve bölümün araştırma ve toplumsal yardımlarının kötü şöhretini artırmak için halkla ilişkiler ve medya yetkilileriyle yakın, kişilerarası ilişkiler kurun.”

Birçok web sitesini yeniden tasarladığını ve gelişen bir sosyal medya varlığı yarattığını yazdı.

Profilleri, bundan önce Harvard Tıp Fakültesi’nde Yıllık Bağış Direktör Yardımcısıydı. LinkedIn profili ayrıca, şu anda bir sağlık ve sağlık koçu olduğunu ve East Coast Promosyonlarında direktör olduğunu paylaştı.

3. 2020’de Pandeminin ‘Korkuyu Körüklemek ve Halkı Yanlış Bilgilerle Manipüle Etmek’ için Kullanıldığını Yazdı.
24 Mart 2040’ta yayınlanan bir Facebook yazısında Brianna Ladapo, kocasının — Ucla’da bir doktor olarak — COVID-19 hastalarını tedavi eden takımda olduğunu paylaştı. Virüsün öngörülemezliğinin ve temel koruyucu donanım eksikliğinin gerçeküstü olduğunu söyledi. Ancak, en yıkıcı yönün virüsün kamuoyunda korku yaratmak için nasıl kullanıldığı olduğunu da sözlerine ekledi. Notu, kocası tarafından yazılan USA Today makalesine bir bağlantıyla birlikte paylaştı.

O yazdı:

Günaydın Facebook ailesi. Umarım hepiniz sağlıklı ve güvendesiniz. Enerjime başka bir yerde ihtiyaç duyulduğu için birkaç haftadır sosyal medya ambargosundayım, ancak kocamın son makalesini paylaşmak için geliyorum, çünkü bu önemli bir okuma.

Çoğunuzun bildiği gibi, o Ucla’da bir doktor ve COVID-19 hastalarını tedavi eden ekipte. Deneyim birçok yönden gerçeküstüydü; Bu virüsün öngörülemezliği, bulaşma kolaylığı, hastanenin sağlık çalışanları için temel koruyucu donanım yetersizliği ve sağlık sistemimizin gerekli hasta hacmini idare etmeye hazır olmamasının tümü bu krizi engelleme yeteneğimize meydan okuyor.

Bununla birlikte, belki de bu pandeminin en yıkıcı yönü, korkuyu körüklemek ve halkı manipüle etmek için – özellikle de yanlış bilgilerle – zaten ödemeye mahkum olduğumuzdan daha büyük bir bedel ödemeye alışkın olma şeklidir.

Bunu aşmayı umuyorsak, gerçekte nerede olduğumuz konusunda doğru bilgilendirilmiş ve gerçekçi kalmak çok önemlidir. Gelecek günlerde hepinize sağlık, sevgi, huzur ve berraklık diliyorum.

Makalede Joseph Ladapo, kısıtlamalar nihayetinde kaldırıldığında hastanelerin bunalmasını engellemek için zaten çok fazla topluluk yayıldığını paylaştı.

Şöyle yazdı: “Bu senaryoyu önleyecek tek potansiyel kurtarıcı etkili bir aşıdır, ancak gördüğüm tahminler bizi bunu gerçeğe dönüştürmekten 12-18 ay uzak tuttu. Klinik çalışmalar devam etmektedir ve umarım etkili tedavi sağlayacaktır, ancak bir tedavi olası değildir. Her iki durumda da, modeller hastanelerimizin mevcut kapasitede, kapatılmış olsun veya olmasın bunalmış olacağını gösteriyor.”

Önerisi, ekonomiyi devam ettirmek, kapatmaları kısa tutmak ve “bunu sağlık sistemimizde hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğumuz kapasiteyi oluşturmaya tek düşünceli bir şekilde odaklanmak olduğunu söyledi. Ağır hastalara hayatta kalma şansı vermek için umutsuzca daha yoğun bakım ünitesi yataklarına ve vantilatörlerine ihtiyacımız var: Onları ödünç al, satın al, inşa et, yapıları koronavirüse adanmış merkezlere dönüştür, vb. Ne gerekiyorsa yapmalıyız — ve dün yapmalıyız. Tanrı aşkına, COVID-19 testleri nerede?”

4. Kronik, Zayıflatıcı Bir Hastalığı Vardı ve Kocası Nihayet Nasıl Yardım Buldukları Hakkında bir Köşe Yazısı Yazdı
2016’da Joseph Ladapo, Washington Post için karısının kronik, zayıflatıcı bir hastalığı olduğu zaman yaşadığı deneyim hakkında bir köşe yazısı yazdı. Yedi hastaneye yatıştan geçtiğini ve ona ABD’deki sağlık sistemi hakkında çok şey öğreten bir dizi acil servis ziyaretinden geçtiğini söyledi. Örneğin, bir ıv’ten tromboflebit geliştirdiğini söyledi. Acı çekmesine rağmen, hemşire onlara her şeyin yolunda olduğunu söylediğinde hem o hem de Ladapo zorlamadı. Fakat daha sonra bunun gerçekten iyi olmadığını fark ettiler ve acısının kaynağının daha fazla araştırılması için zorlamaları gerekiyordu.

Ayrıca, bir nörologdan ve bir ağrı uzmanından, hastalığından “acı verici acısına” yardım etmek için geleneksel olmayan tedavilere ihtiyaç duyduklarını paylaştı. Teksas’ta bir nörolog bulmadan önce kapsamlı bir araştırma yapması gerektiğini paylaştı ve “bizi New York’ta yeni, alışılmamış fikirleri nihayet ona yardım etmeye başlayan ve ona rahatlama sağlayan önde gelen bir nöroloğa bağladı..”

5. Şiir Yazıyor ve Sağlıklı Yemek Tarifleri içeren bir Blogu Vardı
Yaklaşık 10 yıl önce eski bir Blogcu web sitesinde yazdığı bir biyografide Ladapo, kendisini “National Geographic, Natural Health Journals ve LİVESTRONG dahil olmak üzere ülke çapında çeşitli yayınlarda yer alan”uzun metrajlı makaleler, ödüllü şiir ve kurgu eserleri“ yazmış olarak nitelendirdi.”

Blogu, 2013’teki son yazıyla birlikte, kendisinin önerdiği veya hatta icat ettiği bir dizi sağlıklı yemek tarifini paylaştı. Yayınlarından biri, en sevdiği tatil şekeri olan şekerleme için vegan bir tarif içeriyordu.

Brianna Ladapo’nun LinkedIn profili, Harvard’dan İngiliz ve Amerikan Edebiyatı ve Dili alanında Yüksek Lisans yaptığını paylaştı. Ayrıca Davis, Kaliforniya Üniversitesi’nden İngiliz Edebiyatı alanında lisans derecesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.