Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Emma Sarley: Kadın Brooklyn Köpek Parkı Viral Videosu Yüzünden Kovuldu

Emma Sarley, Siyah bir çifte Frederick Joseph tarafından yayınlanan viral bir videoda Brooklyn köpek parkındaki “kaputlarında” kalmalarını söylemekle suçlandıktan sonra Bevy tarafından kovulan New Yorklu bir kadın. Videoda ayrıca Sarley’nin onu kaydederken telefonu Joseph’in elinden çıkarmaya çalıştığı da gösteriliyor. Joseph, 25 Eylül 2021’de Williamsburg’da olay meydana geldiğinde nişanlısı Porsche Landon ile birlikte McCarren Park’taydı.

New York Times’ın en çok satan yazarı ve pazarlama stratejisti Joseph, ”Brooklyn’deki köpek parkında nişanlım ve bu beyaz kadın polisi aramakla tehdit ediyordu ve köpeğimizi yüksek sesle havlayan başka bir köpekle karıştırdığı için “kaputumuzda kalmamızı” söyledi. tweetledi. “Bu yüzden kayda başladım ve telefonu elimden tokatlamaya çalıştı.”

28 Yaşındaki Sarley, “Köpek Parkı Karen” olarak adlandırıldıktan sonra diğer sosyal medya kullanıcıları tarafından tanımlandı ve CEO’su viral videoyu öğrendikten sonra Palo Alto, Kaliforniya’da bulunan sanal bir konferans ve topluluk etkinlikleri yazılım platformu şirketi olan Bevy’de işini kaybetti. Bevy CEO’su Derek Anderson tweetledi, “@BEVYHQHAS her türlü ayrımcı davranışa sıfır toleransa sahiptir. Dün bir çalışan değerlerimize aykırı davranışlarda bulundu ve işine son verildi. Katılan herkesten çok özür dileriz. Şahsen, bunun ötesinde iki taraf arasında bir tür çözüm olabileceğini ve eğer yapabilirsem yardımcı olacağını umuyorum.”

Anderson, Twitter’da şunları ekledi: “@FREDDJOSEPH ile nişanlısının dün geceki korkunç deneyimi hakkında konuştu. Ne için onlar için çok üzgünüm. Kimse insanlara tanık olduğumuz gibi davranmamalı. Bu son derece rahatsız edici.”

Sarley, Heavy tarafından yorum yapmak için hemen ulaşılamadı. Ama New York Post’a bir bildiri yayınladı, “‘kaputuna geri dön’ referansım sadece bu mahalle parkının dışındaki başka bir köpek parkına atıfta bulundu. Hayal kırıklığına uğradım ve üzüldüm, ama açık olmak gerekirse – yorumlarımda herhangi bir ırksal alt tonum yoktu. Bunu söyledim çünkü yerel parkımızda, bir köpek saldırgan davrandığında, sahiplerin onları derhal kaldırması, böylece herkes için sakin ve misafirperver bir ortam olabileceği konusunda belirsiz bir kural var. Ancak, sözlerimin nasıl yorumlanabileceğini çok iyi anlıyorum ve keşke onları daha dikkatli seçseydim. Hayatımdaki kısa ve düşüncesiz bir an, ülke çapında öfkeye ve incinmeye yol açtı. Bunun için özür dilerim.”

İşte Emma Sarley ve viral video hakkında bilmeniz gerekenler:

1. Video, Sarley’nin Joseph’e ve Nişanlısına Orta Parmağını Verdiğini ve Joseph’e Sarley’nin ‘Başlık’ Yorumunu Duyduğunu Söyleyen bir Adamı Gösteriyor
Joseph 27 saniyelik videoyu 25 Eylül 2021’de Twitter’da yayınladı. Video, Sarley’i bir köpek parkı çit kapısının yakınında gösteriyor ve Joseph onu kaydediyor ve “kaputumuzda mı kalıyorsun? Hayır, hayır, hayır, hayır, hayır.” Sarley daha sonra Joseph’e bir şey söylüyor ve orta parmağını eline alıp elinden çıkarmaya çalışmadan önce telefonuna doğru sokuyor. Yusuf daha sonra şöyle der: “Bizim kaputumuzda mı kalacaksın? kaputumuzda kalmak mı? Pardon, ne?”

Sarley, “bunu bana mı söyledin?” Joseph cevap veriyor, “Bize köpek parkından ayrılmamızı ve kaputumuzda kalmamızı söyledin.” Joseph sonra bir adama döner ve der ki, “Sen buradaydın ve tüm bu olanları izledin, bize kaputumuzda kalmamızı söylemedi mi?” Adam cevap veriyor, “dedi,” video Sarley ve köpeğinin uzaklaşmasıyla sona eriyor.

Steve Tracy olarak tanımlanan adam, CBS New York’a, “Bu sözler ortaya çıktıkça ve işler açılmaya başladığında, benim için oldukça açıktı, bu … bu tamam değil.”

Joseph Twitter’da ekledi, “Ve soranlar için, bu Williamsburg’daydı ve çığlık atıyordu ‘nehir, hadi köpeğinin adının nehir olduğunu tahmin et. … Ve birimizin ona el koyması gerektiğini söyleyenler için … sonuçlanacak tek şey birimizin ya da ikimizin hapiste olması ve potansiyel olarak polis tarafından vurulmam.” Joseph daha sonra tweetledi, “Güncelleme: İnstagramımdaki biri onu bulmuş gibi görünüyor. Adı Emma Sarley. Evet, Brooklyn’de yaşayan bir ikizi yoksa bu odur.”

New York Polisi New York Post’a olayı araştırdığını söyledi ancak bir rapor açılıp açılmadığını söylemedi. Post’a göre Sarley, bir halkla ilişkiler firması aracılığıyla yaptığı açıklamada, olay sırasında hiçbir zaman polisi aramadığını veya polisi veya 911’i aramakla tehdit etmediğini ve “tirad” olduğunu reddettiğini söyledi. Gazete, ” PR açıklamasında özür diledi ve işleri farklı şekilde ele almama sorumluluğunu kabul ettiğini söyledi.

Köpek sahipleri beni sokakta telefon kamerasıyla takip ederken, biraz panikle doluydum çünkü hiç böyle bir kavgaya girmedim ve uygunsuz bir şekilde tepki verdim “dedi. “O kasette tanık olduğun şey buydu.

“Köpek sahipleri beni sokakta telefon kamerasıyla takip ederken, biraz panikle doluydum çünkü hiç böyle bir kavgaya girmedim ve uygunsuz bir şekilde tepki verdim. O kasette tanık olduğun şey buydu. On yıldır New York’ta yaşıyorum, Brooklyn mahallem ve köpek parkım son derece çeşitlidir, bu şehir hakkında gerçekten sevdiğim bir şey ve sözlerimin hiç kimse için acıya katkıda bulunmasını istemedim “dedi. “Umarım buna katılan herkes için anlayış ve barışçıl bir çözüm bulabiliriz.”

2. Sarley, Ağustos 2021’de Başladığı bir iş olan Bevy’de Kurumsal Hesap Yöneticisi olarak çalıştı
Joseph videoyu Twitter’da yayınladıktan ve Sarley’nin şu anda silinmiş LinkedIn profilinden Bevy’de kurumsal hesap yöneticisi olarak çalıştığını öğrendikten sonra Joseph, Bevy’nin ceo’sunda tweet attı, “Hey @DEREKJANDERSEN @Bevyhq’nun ırk, eşitlik vb. Hakkında daha iyi olmaya çalıştığını görüyorum. Bunu görmen gerektiğini düşündüm. Umarım Siyah meslektaşları ve akranları Emma’nın bu tür ırkçılığıyla yüzleşmek zorunda kalmazlar.” Andersen, Sarley’nin artık şirketinde çalışmadığını açıklamadan önce ikisi daha sonra özel bir konuşma yaptı.

Sarley, Ağustos 2021’den beri Bevy’de çalışıyordu. Joseph tweetledi, “Emma sonlandırıldı. Umarım insanlar davranışlarının sonuçlarının olduğunu öğrenir ve daha iyi olma şansını yakalarlar.”

Andersen, viral video yüzünden Sarley’i kovma kararına ve onu şirketinden kovmasına rağmen Sarley ile Joseph arasında bir çözüm bulmaya yardımcı olacağına dair ifadesine bazı tepkiler aldı.

Ateş, Central Park’taki bir olay sırasında Siyah bir kuş gözlemcisiyle polisi aradıktan sonra viral hale gelen ve şimdi eski işverenine dava açan Amy Cooper’ınkiyle karşılaştırıldığında, Anderson tweetledi, “Doğru olanı yap; sonuçların takip etmesine izin ver.”

İçeriden köşe yazarı Josh Barro tweetledi, “Çalışanınızı profesyonel olmayan bir anlaşmazlık nedeniyle özetle kovmak ve hemen bir şekilde çözüme yardımcı olmayı teklif etmek (?) şimdi ikisi de sizin için çalışmayan iki kişi arasındaki anlaşmazlık, Silikon Vadisi’nin kurucusu kibirinin inanılmaz bir örneğidir. ‘Bu durum ne lazım benim. Bence yeterince yardım ettin Derek. Belki onarıcı bir adalet hackathonu yapabilirler.”

3. Sarley Daha önce Birçok Şirkette İletişim ve Pazarlama alanında Çalışmış ve 2015 yılında New York Üniversitesi’nden mezun olmuştur
O zamandan beri silinen LinkedIn profiline göre Sarley, 2015 yılında New York Üniversitesi’nden beslenme ve gıda bilimi bölümünden ve işletme çalışmaları bölümünden mezun oldu. New York Üniversitesi’ndeyken Sarley, Hearst, James Beard Vakfı, Sam Francis Vakfı, Food Forward, Good Housekeeping ve Saveur’da stajyerdi.

Sarley daha önce bir market e-ticaret şirketi olan Mercato’da 2020 yılına kadar hesap yöneticisi ve üst düzey kurumsal hesap yöneticisi olarak çalışmış ve 2015-2018 yılları arasında Restaurant Associates’te pazarlama müdürü olarak çalışmıştır. LinkedIn profilinin “Hakkında” bölümünde, “Doğuştan lider. Hızlı tempolu teknoloji başlangıç dünyasındaki deneyim ile sonuç odaklı ve kolay adapte edilebilir. Ekip verimliliğini artırmak ve kaliteli iş sunmak için çaba göstermektedir.”

Elizabeth Warren ve Bernie Sanders için kampanya vekili olan Joseph, LinkedIn profiline göre, 2016 yılında pazarlamaya odaklanan bir MBA derecesi ile mezun olan Nyu’da da okudu. Joseph daha önce Eylül 2020’de, Vice’a göre “görünüşte şeytani öğeler” nedeniyle bir Airbnb’de rahatsız olmakla ilgili bir dizi tweet yayınladıktan sonra viral hale geldi. Airbnb’nin sahibi Alex, Vice’a şunları söyledi: “Onlar [eşyalar] Satani değil. Onlar kitsch. Hiçbiri gizli değil. Bunları bir marketten alabilirsin.”

4. Sarley, Los Angeles’taki Immaculate Heart Lisesi’ne Devam Eden Kaliforniyalı bir Yerli
Kamu kayıtlarına göre Sarley, Glendale, Kaliforniya’da doğdu ve büyüdü. Linkedın’de Sarley, Los Angeles’taki Immaculate Heart Lisesi’nden mezun olduğunu söyledi.

Joseph, CBS New York’a “Sen buralı değilsin” dedi. Kaputuna geri dön. Kaputunda kal. Kaputunda kal.’ Yani ben, ‘Başlığımda mı kalacağım?’ Doğru, gibi? ‘Şu anda ırkçı davranıyorsun’ ve o da ‘Irkçı değilim.”Diye ekledi, ” ‘Sanırım yanlış köpeğiniz var’ gibi açıklamaya çalıştım ve sonra tamamen sol alanın dışına çıkmaya başladı. Bu noktada, bak, yaptığın şey derinden, derinden saldırgan, derinden ırkçı ve bunu kameraya çekmek istiyorum çünkü burada olanlarla ilgili herhangi bir yanlış anlama olmasını istemiyorum.

Landon haber istasyonuna, “Çok şey söylüyordu ve o zaman, sonunda, ‘Köpeğinizi buradan çıkarmanız gerekiyor. Siz burada olmamalısınız bile, ” dedi CBS New York, Sarley’nin izini sürdüklerini söyledi ve onlara, “Hayır teşekkür ederim. Yorum yok.”

5. Joseph, Twitter’da Kendisinin ve Nişanlısının Ölüm Tehditleri Aldığını ve ‘Irkçılığın Dayanılmaz Olması Gerektiğini’ Yazdığını Söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.