Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Gabby Petito’nun Ebeveynleri: Joseph Petito & Nichole Schmidt: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

Gabby Petito’nun ailesi Joseph ve Nichole Schmidt. Cesedinin bulunmasından sonraki günleri cenazesini planlayarak ve onu anmak için bir vakıf üzerinde çalışarak geçirdiler: Gabby Petito Vakfı.

Petito’nun 11 Eylül 2021’de, nişanlısı Brian Laundrie’nin (23) onsuz bir yolculuktan dönmesinden 10 gün sonra kaybolduğu bildirildi. 22 Yaşındaki van life blog yazarının kalıntıları 19 Eylül 2021 Pazar günü Wyoming’deki Grand Teton Milli Parkı’nda bulundu. Yetkililer, Florida’daki bataklık bir doğa koruma alanı olan Carlton Reserve’de çamaşır yıkamak için insan avı düzenliyorlar.

NBC News’e göre, Wyoming federal mahkemesi’nin Petito’nun ölümünden sonra “yetkisiz cihazların” kullanımıyla ilgili iddialarıyla ilgili 23 Eylül 2021 Perşembe günü Çamaşırhaneye tutuklama emri çıkarıldı. Yetkililer, nbc’ye tutuklama emrinin kullanmasına izin verilmeyen bir banka kartı kullandığı iddialarıyla ilgili olduğunu ve doğrudan Petito’nun ölümüyle ilgili olmadığını söyledi.

İşte bilmeniz gerekenler:

1. Petito’nun Ailesi Bugün, 26 Eylül 2021 Pazar günü, Boş bir Vazo ile Onun için Halka Açık bir Anma Töreni Düzenliyor
Associated Press’e göre, Gabby Petito’nun cenaze hizmetleri için Holbrook’taki Moloney Cenaze Evinin dışında bir çizgi oluşmuştu. Makalede, grup arasında bir itfaiyeci hattı olduğu ve merdivenlerin kaldırıldığı binanın her iki tarafına bir itfaiye aracı yerleştirildiği belirtildi.

Fox News , FBI’ın Petito’nun cesedini henüz serbest bırakmadığını ve ailenin cenaze hizmetleri sırasında boş bir urn kullandığını bildirdi. Bir adli tabip cinayetle öldüğüne hükmetti, ancak resmi ölüm nedeni kesin otopsi yapılmadan önce kaldı.

Joseph Petito, Twitter’da ”Tatlı Gabby’mizin hizmetleri 26 Eylül Pazar günü saat 12’den akşam 5’e kadar Holbrook’taki Moloney Cenaze Evinde yapılacak” dedi. “Desteğiniz ve sevginiz için hepinize teşekkür ederim.”

Gabby Petito’nun ailesi, Moloney Cenaze Evi web sitesinde genç kadın için bir anma videosu yayınladı. Hayatından videolar, çocukluğundan resimler, ailesi ve arkadaşlarıyla fotoğraflar ve kısa hayatındaki dönüm noktası anları içeriyordu.

“Sevgi dolu anılarda. Gabby Petito: 1999 – 2021, “dedi video, gençken Petito ailesinin bir resminin yanında.

Cenaze töreni, ölüm ilanına göre, 15 Eylül 2021 Pazar günü öğleden sonra saat 5’e kadar, New York’taki Staten Island, Holbrook’taki Moloney Cenaze evinde düzenleniyor.

“Çiçekler yerine, Gabby’nin ailesi gelecekteki Gabby Petito Vakfı’na bağış istiyor. Bağışlar elektronik olarak şu adresten yapılabilir: http://Johnnymacfoundation.org Teşekkür ederim.”

24 saatten biraz fazla bir süre içinde, Moloney Cenaze Evinden gelen Facebook gönderisinde yaklaşık 300 yorum vardı.

“Huzur içinde yat güzel kız! Meleklerle birlikte yüksekten uçun! Gabby’nin ailesine ve arkadaşlarına sevgi ve dua gönderme! Önümüzdeki günlerde güçlenmeniz ve iyileşmeniz için dua edin! Idaho’dan adalet için dua ediyorum “dedi.

“Gabby’nin Annesine , babasına, Ailesine ve arkadaşlarına. Gabby’yi kaybettiğimde kalbim seninkiyle birlikte kırılıyor. Umarım ve dua ederim ki adalet yerini bulur, böylece o huzur içinde yatabilir ve siz de bu anlamsız trajediyi zamanla bitirebilirsiniz. Keşke hissettiğin acının bir kısmını kaldırabilseydim. Tanrı sizi korusun ve Tanrı Gabby’yi korusun, “diye yazdı başka bir kişi.

2. Gabby Petito’nun Annesi Nichole Schmidt, Johnny Mac Vakfı’nın Uzun Zamandır Gönüllü ve Yönetim Kurulu Üyesidir
Schmidt, Johnny Mac Vakfı’nın web sitesinde “uzun zamandır gönüllü ve şu anki Johnny Mac Yönetim Kurulu Üyesi” olarak tanımlandı. Schmidt, web sitesinin yönetim kurulu sayfasında yönetim kurulu üyesi ve topluluk irtibat kişisi olarak listelenmiştir.

Johnny Mac Vakfı, Ulusal Düşmüş İtfaiyeciler Birliği’ne göre, 11 Eylül 2001’den sonraki 500 saat boyunca Ground Zero’daki tepkisiyle ilgili kanserden 44 yaşında ölen bir FDNY itfaiyecisi olan John F. mcnamara’nın anısına kurulan bir anma fonudur.

“Gabby, uzun zamandır gönüllü ve şu anki Johnny Mac Yönetim Kurulu Üyesi Nichole Schmidt’in kızı. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bağışlanan fonlar aile masrafları için kullanılacaktır, “diyor web sitesi bir bağış bağlantısıyla birlikte.

Vakıf, Johnny Mac Vakfı’nın misyon bildirisine göre, eşi Jennifer’ın ölümünden sonra bulduğu Mcnamara’nın son isteklerine dayanarak kuruldu.

Diyor :

Vakfın misyonu, John’un kim olduğunun özünü onurlandırmak ve ilham verici çalışmalarını sürdürmektir – sadece Toplum Merkezi projesinin meyvelerini verdiğini görmek için değil, aynı zamanda kalbine sevgili diğer örgütleri destekleyerek Johnny Mac’in özverili ruhunu sürdürmektir. İtfaiyecilerin ve İlk Müdahalecilerin desteğine adanmış gruplar.

John öldükten sonra hastane çantasında saklanan Jennifer, John’un hayatta kalamazsa yapmasını istediği şeylerin bir listesini buldu. Bunlardan biri, John, Jenn ve Jack’in yaşadığı Blue Point, New York’ta inşa edilmiş bir toplum merkezine sahip olmaktı. Jennifer, bu arzuyu yerine getirmek için Johnny Mac Vakfı olarak da bilinen FDNY İtfaiyeci John F. McNamara Vakfı’nı kurdu. Vakıf, John’un öngördüğü toplum merkezini inşa etmek için yorulmadan çalışıyor; bu, John’un sahip olduğu gibi toplumun, ailenin ve dostluğun temel taşı olarak duracak.

Gabby Petito Vakfı için bağışlar, Johnny Mac Vakfı aracılığıyla veya PayPal aracılığıyla Gabby Petito Vakfı’na para göndermek için bir notla yapılabilir.

Aile, bağış sayfasında bağışların “aile giderleri” için kullanılacağını söyledi. Joseph Petito, çiçek yerine Gabby Petito Vakfı’na bağış yapılmasını istedi.

”Hizmet için çiçekler yerine, lütfen Johnny Mac Vakfı aracılığıyla Gelecekteki Gabby Petito Vakfı için bağış gönderin,” diye yazdı Twitter’da, bağış bağlantılarını paylaşarak, kızının melek kanatları ve bir halo ile bir fotoğrafını paylaştı. “Tüm desteğiniz için teşekkür ederiz.”

3. Gabby Petito’nun Ailesi, Kayıp İnsanların Ebeveynlerinin Çocuklarını Eve Getirmelerine Yardımcı Olmak için Gabby Petito Vakfı’nı Kurdu
Gabby Petito ailesi, babası Joseph Petito’nun Twitter’da yazdığı gelecekteki Gabby Petito Vakfı’nı oluşturma sürecindedir.

Joseph Petito Cumartesi gecesi Gabby Petito Vakfı web sitesine bir bağlantı paylaştı ve Twitter’da organizasyon hakkında yazdı.

“Gabby Petito Vakfı. Kimse çocuğunu kendi başına bulmak zorunda kalmamalı. Çocuklarını evlerine getirme konusunda kaynak ve rehberlik sağlamak için bu temeli oluşturuyoruz. Gabby ile benzer durumlarda insanlara yardım etmek istiyoruz “diye yazdı.

Aile, gelecekteki Gabby Petito Vakfı için, melek kanatları ve bir halo ile Petito’nun bir resmini içeren bir web sitesi kurdu.

“Ezici sosyal yardımlara yanıt olarak Gabby Petito Vakfı’nı kuruyoruz. Gabby’nin anısına ilerlemek için bir misyon beyanı geliştirirken lütfen geri dönün ve ziyaret edin “diyor.

4. Joseph Petito, Kızının İnstagram Sayfasının Ondan Geriye Kalan Tek Şey Olduğunu Söyledi
Gabby Petito’nun babası Joseph Petito, kızının İnstagram sayfası kısa bir süre için çekildiğinde yas tuttuğunu söyledi. Hızlı bir şekilde restore edilmesine rağmen, küçük kızından geriye kalan tek şeyin onun hesabı olduğunu söyledi. İNSANLARLA görüşme sırasında Petito’nun cesedi henüz bulunamamıştı.

Joseph Petito, sayfa kaldırıldıktan sonra ”Yaklaşık 10 dakika ağladım” dedi. “Bu hikayelerin genellikle nasıl bittiğine naif değilim. Yani, eğer bu şekilde biterse – ve bu büyük bir şeyse – o resimler elimde kalan tek şeydi.”

Joseph Petito, PEOPLE ile yaptığı röportajda kızını “çok şaşırtıcı” olarak nitelendirdi.

“Çok iyi bir sanatçı. İnanılmaz bir sanatçı. Çizmek için seviyor. Dekorasyonda harika bir gözü var … O çiçekli çocuk tipi bir kişilik. Yaşlı ruh, biliyor musun?” İNSANLARA söyledi.

“Woodstock hala devam ediyor olsaydı, hala orada olurdu, dostum. 60’lardan kalma bir hippi, tamam mı? O bir Beatles hayranı, yuvarlak gözlükler … özgür bir ruh.”

Petito Dr. Phil’le konuştu ve Brian Laundrie’nin ailesini “suç ortağı” olarak nitelendirdi.” Gabby Petito nişanlısı ve ailesi Christopher ve Roberta Laundrie ile Florida’da yaşıyordu.

“Bir çocuğu böyle yetiştiremezsin. Çocuklarınızı ayağa kalkıp hatalarınıza karşı koymak için yetiştiriyorsunuz, ”dedi Joseph Petito Dr. Phil. “Ben ne bir adam gibi. Babadan babaya bunu da yapıyor olmalı. Üzgünüm, çocuğunu ve diğer şeyleri korumayı anlıyorum ama bence sen bir korkaksın.”

5. Schmidt, Araştırmacılara Kızının Telefonundan Aldığı Son Mesajların Şüphe Uyandırdığını Söyledi
WFLA’YA göre, Petito’nun annesi Nichole Schmidt, araştırmacılara kızının telefonundan aldığı son metnin, özellikle geriye dönük olarak onu şüpheli hale getirdiğini söyledi. Schmidt yetkililere verdiği demeçte, 27 Ağustos 2021 tarihli bir metnin aldığı son mesajlardan biri olduğunu söyledi. Aynı zamanda tanıkların Petito ve Laundrie’yi Merry Piglets restoranında tartışırken gördüklerini söyledikleri gündü.

Metin, WFLA tarafından incelenen bir arama emrine göre, ”Stan’e yardım edebilir misin, sadece sesli mesajlarını ve cevapsız çağrılarını almaya devam ediyorum” dedi.

Schmidt, Stan’in Gabby Petito’nun büyükbabası olduğunu ama Petito’nun büyükbabasına asla ismiyle hitap etmediğini söyledi.

Deseret’e göre, Petito’nun avukatı Richard Stafford, Petito’nun telefonundan “Yosemite’den servis yok” diyen başka bir metin geldiğini söyledi.”

Sosyal medya etkinliği 25 Ağustos 2021’de, annesinin “Stan” i referans alan metni almasından iki gün önce sona erdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.