Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

John Michael Eskildsen: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

John Michael Eskildsen, yakınlarda yaşayan Siyah bir ailede ırkçı maymun sesleri çalan Virginia Beach komşusu olmakla suçlanıyor.

30 Eylül 2021’de CNN, Jannique Martinez adında bir Virginia Beach kadınının, ailesinin sensörlerini harekete geçirdiğinde komşusunun ırksal hakaretlerin ve maymun seslerinin kayıtlarını çaldığını söylediği hikayesini kırdı.

Siyah olan, sağlık hizmetlerinde çalışan ve küçük çocukları olan Jannique Martinez cnn’ye verdiği demeçte, ”Bu evi bulduğumuz anda onu sevdim” dedi. “Ailem ve çocuklarımı güzel ve sakin bir mahallede büyütmek için hayal ettiğim her şeydi.”

Ancak durum hızla bir kabusa dönüştü. Ancak CNN, John Eskildsen’i komşu olarak adlandırmadı. Facebook’ta bir sayfa da dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarında suçlandı

Virginia Beach Tarayıcı Sansürsüz denir. Çevrimiçi kayıtlar Eskildsen’in adresini söz konusu ev olarak veriyor.
İnternet kayıtları Martinez’in Virginia Beach, Virginia’da yaşadığını doğruluyor. Ayrıca, söz konusu sokaktaki 2005 evinde yaşadığını ve 2001’de yaşadığını da gösteriyorlar. 47 yaşında. Çevrimiçi kayıtlar adresini verir ve Google Haritalar’daki evinin fotoğrafları cnn’deki evinin fotoğrafıyla eşleşir. Heavy, John Michael Eskildsen hakkında hem Martinez’e hem de başka bir komşuya ulaştı.

İşte bilmeniz gerekenler:

1. Martinez, Komşuyu ‘Bana ve Aileme Karşı Maymun Sesleri’ Çalmakla Suçlayan Bir Video Yayınladı’
Martinez, Facebook’ta bir video yayınladı ve şöyle yazdı: “Bu gün ve yaşta benim ve ailemin uğraşması gereken şey bu. Nefret dolu komşum bunu HER gün bana ve aileme karşı maymun sesleriyle birlikte çalıyor!! Commonwealth’te bizi bundan koruyan hiçbir yasa yok. Bu çocuklarımı zihinsel ve duygusal olarak etkiler. Hepimiz için üzücü bir an!!”

John Eskildsen’in komşu olmakla suçlandığı sırada trend olan ismi sosyal medyada viral hale geldi.

“Oğlum ondan korkuyor. Korkmuş, korkmuş, ”dedi Martinez WAVY.com . “N-kelime durumu … bana geldiler ve dediler ki, ‘aNne, bu nedir? Çocuklarımı buna maruz bırakmadım. Bunun ne anlama geldiğini öğrenmek zorunda kalacaklarını hiç düşünmemiştim.” Komşunun birden fazla güvenlik kamerası olduğunu iddia etti.

Eskildsen, birden fazla haber kuruluşundan gelen yorum taleplerine yanıt vermedi.

2. Virginia Beach Polis Departmanı, Davranışın ‘Korkunç’ Olduğunu Ancak Cezai Davranış Seviyesine Yükselmediğini Söylüyor
Virginia Beach Polis Departmanı Twitter’da bir bildiri paylaştı ve şöyle yazdı: “VBPD, son birkaç aydır Jessamine Mahkemesindeki rahatsız edici / yüksek sesli müzik şikayetleriyle ilgili birkaç hizmet çağrısına yanıt verdi. Komşuların davranışları ne kadar korkunç ve saldırgan olursa olsun, şehir avukatı ve Virginia sulh hakimleri, şu ana kadar bildirilen eylemlerin Virginia yasalarının suç davranışı olarak tanımladığı bir seviyeye yükselmediğini ayrı ayrı belirlediler. Bu, vbpd’nin müdahale etme yetkisine sahip olmadığı ve varantların desteklenmediği anlamına gelir. Durumu yakından takip edeceğiz, şikayetleri araştıracağız ve yasalar çerçevesinde bu aileye bu en tatsız durumda yardımcı olacağız.”

Virginia Beach polisi cnn’ye ”devam eden durumun farkında olduklarını” söyledi.”

Virginia Beach Polis Departmanı cnn’ye yaptığı açıklamada, ”Gözlemlenen davranış, potansiyel cezai yaptırımlar için Şehir Avukatı ile gözden geçirildi; ancak, korkunç olsa da, faaliyetin cezai olarak uygulanabilir olmadığı tespit edildi” dedi.

3. Martinez, cnn’ye Komşunun Komşuya Bağlı Olarak Müziği Değiştirdiğini söyledi
Martinez, cnn’e komşunun yanıp sönen ışıkları olan bir sensöre sahip olduğunu söyledi. Ailesi ayrıldığında veya evlerine döndüğünde “hepsi yanıp sönmeye başlar” ve yüksek sesle müzik çalar. Ama müziği hangi ailenin etkinleştirdiğine bağlı olarak değiştiriyor.

Komşunun maymun sesleri çaldığını söyledi. Aile polisi aradı.

“O günden beri internette bulduğu N- skeçleri oynuyor” dedi. Martinez, “Siyahların Cuma gecesi bir komedi kulübüne gitmekten başka yapacak daha iyi bir şeyleri yok” diyen skeçler oynadığını söyledi ve “Hey millet, bakın N – guy. Herkes, ‘merhaba N– guy.’”

NPR, “yan tarafta yaşayan bir adam maymun seslerini, banjo müziğini ve Martinez’e ve ailesine ırkçı hakaretler atıyor — aylarca devam eden bir durum.

Heavy.com federal mahkeme kayıtları aracılığıyla John Michael Eskildsen adına 2005 yılında iflas başvurusunda bulundu. Ortak borçlu Marylou Licudo Eskildsen’in adını verdi ve her iki adresini de Virginia Beach’teki Jessamine Mahkemesi adresi olarak verdi.

0 İla 50.000 dolar arasında varlıkları ve 1-15 alacaklı ile aynı aralıktaki borçları olduğu belirtildi.

20.000 Dolardan fazla kişisel mülk listelediler. Çek hesaplarında sadece 10 dolar ve ev eşyalarında 965 dolar vardı.
O sırada mesleği, dört yıldır çalıştığı Canon’a teknik destek olarak listelendi. Karısı işsiz olarak listelendi. Aylık brüt geliri sadece 2.10379 dolardı.

İflas dilekçesinde çiftin 3 aylık oğlu ve 5 yaşında bir kızı ile evli olduğu belirtildi.

Yıllar boyunca yılda yaklaşık 23-26.000 dolar kazandı. Dilekçeyi buradan okuyun.

Heavy, 2016’da ölen Eskilden’in babası Walter için bir ölüm ilanı buldu. Walter’ın federal hükümette memur, kıdemli ve kilisesinde faal olduğu yazıyor. Ölüm ilanı oğlunu ve kayınbiraderini listeler, “John ve Marylou.”

Virginia mahkeme kayıtlarında onun adı altında bir dava var, ancak detaylar hemen belli değildi. Dava dosyasında belirtildiği gibi, hız cezası gibi görünüyor “Ücret: 58/45 SP.” Irkı bu kayıtlarda beyaz olarak verilmiştir. Karısının süresi dolmuş kayıt ve 2013 hız davasına ek olarak bir aracın denetlenmemesi için davaları var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.