Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Jorge Masvidal: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

UFC ağır siklet şampiyonluğu yarışmacısı Jorge Masvidal, MMA promosyonunun sürekli değişen kadrosunda tuttuğu en renkli karakterlerden biri.

Masvidal, bölümün kim olduğu ile savaştı, vurgudan sonra vurgu topladı ve hatta “en kötü anne f–ker” kemerinin oluşturulması için kampanya yürüttü. Ufc’yi, kendisinin ve Nate Diaz’ın New York’ta kazananın BMF şampiyonu olarak taçlandırılacağı tarihi bir kartı yönetmesine izin vermesi için ikna etmeye devam edecekti.

Masvidal tartışmalı bir doktor duruşuyla kazandı ve ardından Diaz’a rövanş teklif etti.

Masvidal, Sekizgen sonrası kavgada “Nate’e şu anda söyledim …” Hemen geri dönelim” dedi (h / t Yahoo! Spor) “Geri koşacağız, New York. Bu yüzden endişelenmene gerek yok. Tekrar olacak.”

Bu rövanş henüz gerçekleşmedi.

Son zamanlarda biraz kaybetme çizgisinde olmasına rağmen, ufc’nin modern çağının en popüler savaşçılarından biri olmaya devam ediyor. Gösterişli kişiliği vahşi kavgalara ve hatta daha çılgın dövüş sonrası röportajlara dönüşüyor.

Masvidal şu anda Güney Florida’da yaşıyor ve Küba mirasını gururla giyiyor, sık sık kıyafetinde kültürü, çöp konuşmasını ve hatta politik eğilimlerini kanalize ediyor.

Donald Trump yanlısı görüşlere, şüpheli çöp konuşmalarına ve tartışmalı dövüş sonrası antikalara bağlı olan tartışmalara yabancı değil.

Jorge Masvidal hakkında bilmeniz gerekenler:

1. Masvidal, Jake Paul’a “Şu An Beş Parasızım” Diye Seslendi.
Herkes Jake Paul dövüşlerinin rakipleri için büyük maaş çekleri çektiğini biliyor ve Masvidal aptal değil. Bu yüzden Evander Holyfield vs Vitor Belfort kartının yayını sırasında Paul’u çağırdığında pek çok insan şaşırmadı.

Jorge (h / t Sportskeeda), ”Bu kavga [Holyfield vs. Belfort] hızlı olduğu için, hızlı bir reklam yapacağım çünkü şu anda parasızım, bu yüzden biraz paraya ihtiyacım var” dedi. “Paul kardeşler’i duydum … onlarla özel bir anlaşma yapabilirim, buraya gelirsem onları dövüyorum. UFC, Triller’la konuşuyor, Triller ufc’yle konuşuyor, hadi gidelim.”

Masvidal, arkadaşı eski Başkan Donald Trump’ın mücadele için renk yorumu olarak hareket etmesine yardım ediyordu.

Paul kavgaya karışmış gibiydi ve Masvidal’ın hala UFC ile sözleşme altında olduğunu bilerek bir anlaşma teklif etti.

Paul iki kavga önerdi: O ve Masvidal ve Amanda Serrano, Amanda Nunes’e karşı. Paul kazanırsa, ileriye dönük herhangi bir UFC savaşçısıyla savaşmasına izin verilecek. Masvidal kazanırsa, Paul White’ın “sömürücü işini yalnız bırakacağına söz verdi.”

White bunu asla kabul etmeyecekti.

White, Daily Telegraph’a ”Masvidal’ın 170 poundu” dedi. “170 pound’u seviyor. Git kendi bedeninde biriyle dövüş. Anderson Silva sözleşmeli değil, 46 yaşında – dövüşmeyi sevdiğin yaş grubu bu – ve o senin büyüklüğün ve aslında dövüşleri kazanıyor. Jake Paul’un geçmişine bakarsanız, Jake Paul ya hiç dövüşmemiş basketbolcularla savaşır ya da yıllardır dövüş kazanamayan yıkanmış yaşlı adamlarla savaşmak ister. Anderson Silva gerçekten boks yapıyordu, bazı dövüşler kazandı, 46 yaşında ve senin ağırlık sınıfında. Git. Bu bir no-brainer olduğunu. Anderson Silva ile dövüş.”

Görünüşe göre Masvidal bu konuda şanssız.

2. Masvidal, Mevcut Savaşçı Maaşının ‘Berbat’ Olduğunu Düşünüyor.
UFC savaşçısı ödemesi şu anda sıcak bir konudur. Jake Paul’dan Jared Cannonier’e ve şimdi Masvidal’a kadar herkes profesyonel UFC savaşçılarının yaptığı düşük ücreti tartışıyor.

Masvidal, MMA Saatinde ”Savaşçılar çok bireysel yaratıklar” dedi. “Bir çatı altında ya da bunun gibi bir şey altında bir araya gelmemiz ve birbirimizin en iyi çıkarlarına sahip olmamız gerekirdi, böylece herkesle birlikte oturabilirdik. Ve bu, kendi başına bir sorundur.”

Savaşçıların maaşı zor bir konudur, çünkü tüm maaşlar açıklanmamıştır. Nevada Eyalet Atletizm Komisyonu, 2020’de medyanın dehşetine kadar savaşçının cüzdanlarını açıklamayı bıraktı. Ayrıca dövüşçüye, rakibe ve karta bağlı olarak çok farklıdır. Örneğin, geçen yıl Forbes’in en yüksek ücretli sporcusu seçilen Conor McGregor, parasının çoğunu izleme başına ödeme geliri ve sponsorluklarda kazanırken, daha düşük seviyeli savaşçılara savaşmak için onbinlerce para ödeniyor ve bunların çoğu kamp masraflarıyla mücadele ediyor.

International Business Times’a göre, “2020’de ortalama UFC savaşçısı 147.965 dolar kazandı.” Sadece 219 savaşçılarının (toplam sporcuların yüzde 38’inden daha azı) altı rakam yaptığını söylemeye devam edeceklerdi.

Dövüş başına 15.000 dolardan az kazanan savaşçılar var.

Masvidal için en son açıklanan ödeme, Kamaru Usman ile UFC 251’de yaptığı ve 1.313.333 dolar kazandığı mücadelesiydi. Bu sayı bazılarına iyi gelebilir, ancak ortalama NFL oyuncusu sponsorluklardan önce 2 milyon dolardan fazla kazanıyor.

UFC, Masvidal’ın çok aşina olduğu bir şey olan gelirlere karşı savaşçılara ödenen para miktarı için uzun zamandır incelenmiştir.

“Gelecekte bir şeyler olacağını düşünüyorum, ama bilmiyorum” dedi. “Umarım daha fazla insan buna dikkat çekmeye devam eder, çünkü berbat olduğunu düşünüyorum. Sanırım Bellator ve diğer organizasyonlar için [sporculara giden gelirin] yüzdelerini, ne kadar verdiklerini tekrar yayınladılar. Çılgınca.”

3. Jorge Masvidal, “Üç Parçalı ve bir Soda” İfadesini tarihteki en ikonik UFC sözlerinden biri haline getirdi
2019’da Masvidal, rezil olacak bir röportaj verdi.

Masvidal, Londra, İngiltere’deki UFC Dövüş Gecesi 147’ye kadar Darren’a karşı mücadelesini kazanmıştı. Başka bir savaşçı Leon Edwards aynı alana girdiğinde sahne arkasında röportaj yapıyordu. Edwards’a kelimeler değiş tokuş edildi ve Masvidal suçlandı, Edwards’ı kanlı bırakan önemli grevler yaptı. Her şey birden fazla kameraya yakalandı ve hemen gecenin konuşmasıydı.

Sonra Masvidal espn’den Brett Okamoto ile konuştu ve her şey ikonik hale geldi.

Masvidal, ”Sen olduğun şeysin, hayatta sadece bir eziksin, dostum” dedi. “Benden bir şey alamayacaksın. Bu yüzden ona sodalı üç parçayı verdim ve oradan süzüldüm, anlıyor musun? Sonra bazı arkadaşları bana yumruk atmaya çalıştı, o adamlar büyük bir hata yaptı.”

O zamandan beri Masvidal’ı takip eden sodalı çizgi.

Tişörtler yapıldı ve bu ifade, günümüze tek gömlekleri teslim etmeye devam eden Masvidal sayesinde Kentsel Sözlükte bile.

Edwards ve Masvidal hala taraftarların istediği bir dövüş.

4. Masvidal Donald Trump’ı destekliyor ‘Siz bir BMF Efendim’
Masvidal’ın eski Başkan Trump’a verdiği destek sarsılmadı.

Öyle ki Masvidal, Cumhurbaşkanının Twitter’dan “şiddeti daha fazla teşvik etme riski” nedeniyle yasaklanmasından sonra sosyal medyayı terk etmekle tehdit etti.” Masvidal tweetledi, “Atılmadığım çok fazla yer yok ve tüm havalı çocuklar Twitter’dan atıldığından beri … orta parmağı uzatılmış ters el [twitter kurucusu] @jack Lideri takip et. Buradan çıkış yolumu Ala din.”

Ama Masvidal’ın desteği burada bitmiyor.

Parite birbirlerine destek tweet attı, Masvidal Trump’a olan hayranlığını dile getirdi, ”Babamın komünistlerin elinden kaçarak hayatını tehlikeye attığı ülkeye olan onurum ve görevim” diye tweet attı. “Daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim, siz bir BMF efendim.”

Masvidal ayrıca Donald Trump Jr. ile Trump Sr. için kampanya yürütürken, ikinci bir görev döneminde başarısız bir teklifin ne olacağı konusunda turneye çıktı.

Masvidal birçok kez Trump’a verdiği desteğin ailesinin Küba’daki komünist rejimle olan geçmişinden geldiğini söyledi.

UFC savaşçılarının Trump’ı desteklemesi nadir değildir, çünkü White, Trump’ın ufc’ye desteğini terfi için dönüm noktalarından biri olarak kabul etmiştir. Colby Covington, Michael Chandler ve Aljamain Sterling gibi diğer savaşçılar yıllar boyunca TRUMP yanlısı duyguları dile getirdiler.

Trump, Masvidal’ın New York City’deki BMF başlık mücadelesinden başka hiçbirine katılmayan bir UFC için cageside oturan ilk oturan başkandı.

5. Masvidal Daha 10 Yaşındayken Dövüşerek Para Kazanacağını Biliyordu.
Masvidal, heyecan verici bir Sekizgen performansı için değil, onun ve Kimbo Slice’ın sokak dövüşü videoları için yıldızlığa vurdu.

Masvidal, UFC 244’ten kısa bir süre önce çektiği bir videoda ”Kimbo ile aynı spor salonunda antrenman yapıyordum” dedi. “Bizimle temasa geçti ve ‘Hey hurda ister misin? Cehennem gibiydim evet. Telefon geldi, belki o tarihten bir hafta sonra.”

Bu kavgalar Masvidal’ı halka açacak ve onu gerçek bir savaşçı olarak güçlendirecek, herkesle ve her yerde savaşmaya istekli olacak.

Sadece Ray olarak bilinen rakibi 200 kiloluk bir canavardı ve Masvidal onu parçalara ayırdı. Oradan Madvidal, Bodog Fight, AFC ve Bellator gibi pankartlar altında para için savaşmaya başladı. Ufc’ye hızlı bir şekilde en heyecan verici savaşçılardan biri haline geldiği bir yıldız performans dalgasına binecekti.

Sokak dövüşü deneyimiyle eşleştirilen uzun akan saçları, hayranlarının kavgaları ve görünüşü hakkında mem yapan “Sokak İsası” nı kandırmasına neden oldu.

Cageside Press ile yaptığı röportajda, “Çok fazla çevrimiçi değilim, bu yüzden birileri bana gösterirse bu şeyleri şu ana kadar görmüyorum” dedi. “Ben hiçbir şekilde, biçimde veya biçimde İsa değilim ve kimsenin benden nefret etmesini istemiyorum çünkü insanlar bu memeleri yapıyor. İnsanları bu ellerle vaftiz ediyorum ama Tanrı değilim. Böyle bir şey yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.