Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Lauren Cho Kayıp: Bilmeniz gereken 5 Hızlı Gerçek

Lauren “El” Cho, 28 Haziran 2021’den beri kayıp olan 30 yaşında New Jersey’li bir kadın. En son Kaliforniya’nın Yucca Vadisi’nde görülmüş. Cho, birlikte bir kros gezisine çıktıktan sonra arkadaşı ve eski ortağı Cody Orell ile yaşıyordu.

Cho’nun ortadan kaybolması, kaybolduktan sonra bir Wyoming milli parkında ölü bulunan Gabby Petito’nun aranmasıyla ilgili sosyal medya spot ışığı ve haber kapsamından sonra daha fazla ilgi gördü. Petito’nun ölümü cinayet olarak araştırılıyor. Petito, YouTube, İnstagram ve sosyal medyada başka yerlerde belgeledikleri erkek arkadaşı Brian Laundrie ile bir minibüs gezisindeydi ve Florida’daki FBI ve polis onu ilgi çekici bir kişi olarak arıyorlardı. Petito davası, diğer kayıp insanlar hakkında daha fazla ulusal ilgi çağrılarına yol açtı.

Cho, siyah saçlı ve kahverengi gözlü 5’3 “boyunda Asyalı bir kadındır.

Kimse ortadan kayboluşuyla bağlantılı olarak ilgi soruşturma altında veya kişi olarak kabul ediliyor Cho ailesi Facebook üzerinde ” dedi. “Bu hala kayıp kişiler davası. Kimseyi hiçbir şeyle suçlamaya gerek yok “dedi.

Cho’nun aranması, soruşturmayı yürüten San Bernardino İlçesi Şerif Departmanı tarafından kayıp şahıs davası olarak adlandırılıyor. Arkadaşları ve ailesi, Cho’nun klasik olarak eğitilmiş bir şarkıcı, sanatçı, şef ve fırıncı olduğunu ve dönüştürülmüş bir okul otobüsünde gezici bir yiyecek kamyonu açma hayalini sürdürdüğünü söylüyor. Cho’nun ailesi, Facebook’taki bir yayında Petito ile karşılaştırmalara dikkat çekti.

“Yüzeyde, her iki dava için de kamuya açık bilgilerin bazı benzerlikleri paylaştığının farkındayız. Birçoğunuzun, bazı davaların ulusal kapsamı nasıl ve neden aldığı konusunda dile getirdiği hayal kırıklığını anlıyoruz “dedi. “Sonuçta, bu iki dava aynı değil ve farklılıklar halkın gözüyle karşılaşandan daha derine iniyor. El’e gösterilmeye devam eden sevgiye minnettarız. Gabby’nin ailesiyle derinden empati kuruyoruz ve her iki davamızın da olumlu bir çözüm getirmesini umuyoruz.”

Cho’nun ailesi, “Birileri bir şeyler biliyor. El hakkında, Gabby hakkında … ”

Kayıp kişi Lauren Cho hakkında bilmeniz gerekenler:

1. Lauren Cho, Cody Orell ile Kaliforniya’ya Kros Gezisine Çıkmak için New Jersey’de Müzik Öğretmeni olarak işini Bıraktı ve Orada bir Yiyecek Kamyonu Açmayı Planlıyordu
Lauren Cho, New Jersey’de müzik öğretmeni olarak çalışıyordu ve arkadaşı ve eski ortağı Cody Orell ile hayatında bir değişiklik yapmak için Kaliforniya’ya kros gezisine çıkmaya karar verdi. Arkadaşlarına ve Facebook’a “El” olarak bilinen Cho, yaklaşık sekiz aydır Kaliforniya’daydı ve Hi-DESERT Star’a göre “özgürlük ve yeni olasılıklar dolu bir yaşam arıyordu”.

Hi-Desert Star’a göre, New Jersey’deki Hunterdon Merkez Bölge Lisesi’nden 2009 mezunu olan Cho, gençken Avrupa’daki korolarla gezen ve New Jersey’deki Westminster Koro Koleji’nde müzik eğitimi alan bir soprano şarkıcısıydı. Haber sitesine göre, Irvington Kasabasında lise müziği öğretti ve bir kilise korosunda bölüm lideriydi. Öğretmenlik işinden “memnun değildi” ve Aralık 2020’de daha önce çıktığı Orell ile bir tur otobüsüyle batıya taşındı. Bombay Plajı’na yerleşmişlerdi.

Orell haber sitesine şunları söyledi: “LAUREN farklı bir hayat istedi. Doğu Kıyısından taşınıp özgürlüğün tadına bakmak istedi. İşini bıraktı ve benimle otobüse bindi.“ Eski bir okul otobüsü aldığını ve onu bir gıda kamyonuna dönüştürmek için çalıştığını söyledi, “Fikir buraya gelip gıda kamyonunu açacak ve hayallerini takip edecekti. Bombay Plajı izole bir topluluktur ve her gece El cooking ile akşam yemeği yapmaya başladığımız bir grup arkadaşımız vardı. Topluluğun merkezi haline geldi.”

Orell, yakın zamanda Yucca Vadisi’ndeki bir arkadaşının evinde kalmaya davet edildiklerini ve bir arkadaşının Airbnb’si için özel bir şef olarak çalıştığını söyledi: “Rüya gerçekleşiyordu. El süper yetenekli bir insan. Tae kwon do’da siyah kuşak sahibi ve 12 yaşında tae kwon do öğretiyordu. Öyle olduğunu düşünmeyen süper yetenekli insanlardan biri. Trajik. Benlik duygusunu güven değil mi?”

Başka bir arkadaş, RJ Okay, Hi-Desert Sun’a, “Otobüsü üzerinde çalışmanın ortasındaydı. Kaybolduğu gün bana mesaj attı ve yardım istedi.” Orell ekledi, “O harika bir insan. El’in harika bir espri anlayışı var. Gerçekten çok tatlı. Harika bir kalbi var.”

2. Orell, Cho’yu Gören ve Kayıp Olduğunu Polise Bildiren Son Kişiydi … Arkadaşlar ve Arayanlar, Cho’nun Kaybolmadan Önce Üzüldüğü Hakkında Açıklamalarda Bulunduğunu Söylüyor
Şerifin ofisine göre, Cho 28 Haziran 2021’de saat 5: 10’dan beri kayıp, “Benmar Trail’in 8600 bloğunda kaldığı konuttan uzaklaştığı bildirildi.” Orell, Hi-Desert Sun’a Cho’yu gören son kişi olduğunu söyledi ve polise kaybolduğunu bildirdi. Arkadaşlarının Yucca Vadisi’ndeki arazisinde kaldıklarını söyledi. Tur otobüsüne bindiğinde o da çekip gitti.

Haber sitesine verdiği demeçte, ”Orada 10 dakikalık bir pencere vardı ve buharlaştı” dedi. Orell polise Cho’nun kaybolmadan önce üzgün olduğuna dair açıklamalar yaptığını söyledi. Orell, önce kendisini aradığını, sonra yardım etmesi için arkadaşlarını çağırdığını ve sonunda polisle temasa geçtiğini söyledi.

Orell haber sitesine şunları söyledi: “Pazar günü biriyle buluşmaya gidiyordu ve kim olduğunu söylemiyordu. O zaman içine girmedim, ama elbette şimdi keşke … “Tamam ekledi, “”Görünüşe göre o sırada arabasını almaya çalışıyordu ama anahtarları yoktu. Bir yere gitmeye niyeti vardı ve tekrar çıktığını biliyorum. Belki aradığımızın farkında değildir.”

Aramaya yardım eden Jeff Frost, Kesq’e şunları söyledi: “Ayrılmadan önce kendine zarar verme isteklerini dile getirdi ve bu yüzden onu bulmaya çalışırken aciliyetimiz var.”

3. Cho’nun Ailesi, ‘Yetenekli bir Müzisyen, inanılmaz bir fırıncı, Komik ve Sadık bir Arkadaş, Garip Sezgisel bir Hediye Veren ve Muhtemelen Umut Edebileceği En Havalı Kız Kardeş’ Olduğunu ve ‘Gerçekten Teyze olarak Parladığını’ Söylüyor.
El Cho’nun ailesi 20 Eylül’de Facebook’ta şöyle yazdı: “El çok şey … yetenekli bir müzisyen, inanılmaz bir fırıncı, komik ve sadık bir arkadaş, garip bir şekilde sezgisel bir hediye veren ve muhtemelen umut edebileceği en havalı kız kardeş ~ Ama burası El’in gerçekten parladığı yer: teyze olarak.”

Cho’nun yeğeniyle olan fotoğraflarının yanı sıra aile şöyle yazdı: “Yeğenine olan sevgisi eşsizdir. Aile arasında bile fikir birliği, El’in bu dünyada en çok sevdiği kişinin yeğeni olduğudur. El’in birçok kişi tarafından şiddetle sevilen gerçek bir insan olduğunu ve durumu, ailesi, arkadaşları, zihinsel sağlığı hakkında yapılan yayınları, yorumları ve spekülasyonları gördüğümüze dair nazik bir hatırlatma … ve bir gün, El’in nibling’i tüm bunlara rastlamak zorunda çünkü internetteki hiçbir şey gerçekten gitmiyor. Bu yüzden saygılı, iyi insanlar olmaya devam edin. Adını ve henüz bulunamadığını hatırlamaya devam edin – ve evine ihtiyacımız var. Birileri bir şeyler biliyor.”

Ailesi 10 Temmuz’daki bir yazısında şunları ekledi: “Bu davayla ilgili yorumları, sonsuz spekülasyonlar / söylentiler bulacağınız herhangi bir sosyal medya platformunda bulmak için çok zor görünmenize gerek yok. İnsanlar koltuk dedektifleri veya psikologları oynamak için bu tür görevlere akın ediyorlar, ancak yetkililerin hala aktif olarak dahil olduklarını unutmayın. Yanlış anlatılar veya yanlış yönlendirme girişimleriyle cesaretini kırmayın. Bazı insanların söylediklerini okumaya başlayınca El çok kızacak.”

4. Cho’nun Ailesi, ‘Lauren Cho’yu Bul’ adlı bir Facebook Sayfasında Onun için Yapılan Aramayla İlgili Güncellemeler Sağlıyor’
Temmuz ayında “Lauren Cho’yu Bul” Facebook sayfasındaki “SSS” yazısında aile, yetkililerin yardımcı olup olmadığı da dahil olmak üzere davayla ilgili bazı soruları yanıtladı. Aile, “Yetkililer başından beri istisnai davrandılar. El’in yakın ailesiyle düzenli temas halindeler ve bizi haberdar ediyorlar. Açıkçası, bize söylenen her şey bir sonraki nefeste herkese açık olarak paylaşılamaz, ancak işlerin nasıl olduğunu bu şekilde biliyoruz. Hassas ve / veya özel bilgiler, sormak isteyen herkese kolayca verilmez, çünkü bu sadece profesyonelce olmaz (zararlı değilse).”

Aile, bir özel dedektif tutmaya karşı karar verdiklerini belirterek, “Araştırmamızı yaptık ve bu mevcut karara ulaşmak için alandaki çeşitli profesyonellerle konuştuk. Bütün bunlar boyunca düzenli olarak danıştığımız belirli bir bireyimiz var; PI rotasına gitme ihtiyacı ortaya çıkarsa, bu bağlantıyı zaten kurduk ve gitmeye hazırız.”

Cho’nun ailesi şunları ekledi: “Birkaç Koreli haber bülteniyle iletişim kuruldu ve dolaşan makaleleri görüyoruz, bu da cesaret verici ~ lütfen onları gördüğünüz gibi artırın!” Aramaya yardımcı olmak için Kaliforniya’daki ve batı kıyısındaki Kore kiliselerine ulaştıklarını söylediler.

Şerif departmanı, arama çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “31 Temmuz 2021 Cumartesi günü, sabah 6: 00’da, Morongo Havzası İstasyonuna atanan dedektifler ve Arama Kurtarma üyeleri, Yucca Vadisi’ndeki Benmar Trail’in 8600 bloğunda bir arama emri çıkardılar. Arama emri servisi sırasında yedi köpek, Cho’nun görüldüğü bilinen son yeri ve kanıt için şirket dışı alanları çevreledi.

Haber bülteninde, “24 Temmuz 2021’de Şerif Departmanı sabit kanatlı uçakları, olay yerinin yakınındaki uzak dağlık arazide havadan arama yaptı. Devam eden arama çalışmaları, soruşturmada daha fazla potansiyel müşteri geliştirildiği için gelecekteki operasyonların planlanmasıyla devam etmektedir.”

5. Eylül 2021’de San Bernardino Şerif Departmanının Özel Soruşturma Bölümünden Araştırmacılar Araştırmaya Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.