Fepp.info Hayat hiç bir uzaktan kumanda var. Kalk ve kendin değiştir

Mike Garbo: Tucson Amtrak Çekimlerinde Öldürülen Narkotik Ajanına Bir Övgü

Mike Garbo, kanun uygulayıcı meslektaşları tarafından Arizona’daki Tucson Amtrak çatışmasında vurularak öldürülen federal narkotik ajanı olarak tanımlandı. Şiddet içeren suçlarla mücadele konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip eski bir Nashville, Tennessee polis memuru olarak hatırlandı.

Göre KOLD.com Garbo, birkaç kolluk görevlisi tarafından haraç olarak tanımlandı. Yetkililer, 4 Ekim 2021’de öldürülen ajana henüz isim vermediler. Daha sonra narkotik tarafından teşhis edildi.

DEA Yöneticisi Anne Milgram, Garbo’yu “liderliği için evrensel olarak sevilen ve saygı duyulan” olarak nitelendirdi.”

AZ Central’a göre, ”DEA, DEA Grubu Süpervizörü Michael G. Garbo’nun çekim sırasında meydana gelen yaralanmalar sonucu öldüğünü bildirmekten büyük üzüntü duyuyor” dedi. “Grup Süpervizörü Garbo 2005 yılında Dea’ya katıldı ve 16 yıldan fazla bir süredir Nogales koridorundan Afganistan’ın Kabil kentine kadar suçlu uyuşturucu kaçakçılarıyla mücadele eden Özel bir Ajan ve Grup Süpervizörü olarak onurlu bir şekilde görev yaptı.” Linkedın’de, 16 yıldır Dea’da özel bir ajan olduğunu söyledi.

Garbo’yu tanıyan bir arkadaş Facebook’ta “Büyük memur ve adam” yazdı. “Harika bir adamdı. Her zaman çok naziksin. Ailesi ve arkadaşları için dua edeceğim, “diye yazdı onu tanıyan bir başkası.

Polis, Garbo’nun ölümüne ek olarak, Tucson şehir merkezindeki Amtrak tren istasyonunda meydana gelen bir çatışmada başka bir DEA ajanı ve Tucson polis memurunun yaralandığını söyledi.

“Dünkü korkunç çekim, Arizona’daki Tucson topluluğunu ve kolluk kuvvetlerini etkiledi. Kahraman bir narkotik Ajanının kaybının yasını tutuyoruz ve ailesini, arkadaşlarını ve diğer ajanlarını kalbinizde ve dualarınızda tutmanızı istiyoruz, “dedi Tucson polisi yaptığı açıklamada.

“Yaralı DEA Ajanı ve TPD Memurunu tedavi eden Banner Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki ortaklarımıza ve destekleri için Tucson topluluğuna müteşekkiriz. Silah sesine doğru koşan subaylarımıza minnettarız ve gurur duyuyoruz.”

Derek Maltz Sr., Twitter’da Garbo’ya haraç verenlerden biriydi. Maltz kendisini “Eski Müdür, Özel Harekat Div. fed yasasında 28 yıl enf. Nat güvenlik ve kamu güvenliği yöneticisi.”

“Kolluk kuvvetleri için başka bir trajedi. Her gün cesur savaşçılar hepimizi güvende tutmak için sokaklara dökülüyor. Dün, @deaphoenixdiv GS Mike Garbo, SA Fox ve Tucson pd’den bir Görev Gücü Subayı vurulduğunda büyük bir kayıp yaşadı. Ne yazık ki GS Garbo saldırıdan öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.